,
Message sent from:

Meet the Staff

Headteacher: Mrs J. Poole

Deputy Headteacher: Mrs S. Durant

Assistant Headteacher: Mrs K. Halpin

 

Business Manager: Mrs S. Tynan

PA to the Headteacher: Mrs H. Grosvenor

 

IT Technician: Mr N. Younis

 

Office Manager: Mrs J. Myatt

Supported by: Mrs T. Clelland, Mrs G. Helliwell

 

Special Needs Coordinator: Mrs K. Halpin

Speech and Language Assistant - Miss H. Brewster

 

Site Staff

Site Manager: Mr S. Crowther

Assistant Site Manager: Mr D. Stack

Cleaners

Cleaner in charge: Mrs J. Pittam

Miss S. Womersley

Miss C. Horner

Mrs A. McGowan

Miss E. Tynan

Lunchtime Supervisors

Mrs S. Farman

Mrs J. Frith

Mrs M. Gibson

Miss C. Johnson

Mrs S. Kauser

Mrs H. Mistry

Miss J. Ingham

Mrs T. Hughes

Miss K. Kelly

Mrs E. Garnett-Jowett

Miss L. Wood

Miss S. Womersley

Miss S. Taylor

Mr J. Rhodes

Miss J. Davies

Miss J. Cavanagh

Mrs J. Stead

Mrs P. McAndrew

Mrs S. Taylor

Mrs E. Halliday

 

Higher Level Teaching Assistants

Cover Supervisors

Mrs E. Garnett-Jowett

Mrs A. Mehmood

Nursery (Ladybird/Butterfly/Caterpillar class)

Mrs H. Kemple - Nursery Teacher

Mrs A. Cutter - Nursery Nurse 

Supported by: Miss C. Schofield, Mrs A. Mehmood

Reception (Squirrel & Rabbit class)

Ms T. Peace - Class Teacher (Squirrel)

Miss C. Green - Class Teacher (Rabbit)
Mrs S. Usman - Class Teacher (Rabbit)

Supported by: Miss S. Taylor,  Mrs J. Taylor, Mr J. Rhodes, Mrs U. Suleman, Ms C. Snowden

Year 1 (Hedgehog & Fox class)

Ms K. Clarke - Class Teacher (Hedgehog)

Mrs H. Crossland - Class Teacher (Hedgehog)

Mrs G. Schofield - Class Teacher (Fox)

Supported by: Mrs J. Halliday, Mrs C. Demir, Mrs S. Taylor, Mrs P. Watmough

Year 2 (Badger & Deer class)

Miss S. Harper - Class Teacher (Deer)

Mrs S. Usman - Class Teacher (Deer)

Miss S Ahmed - Class Teacher (Badger)

Supported by: Miss J. Davis, Mrs P. McAndrew, Miss C. Johnson

Year 3 (Owl & Dove class)

Mrs A Hamilton - Class Teacher (Owl)

Mr S. Parsons - Class Teacher (Dove)

Supported by: Mrs J. Stead, Mrs G. Crowther, Miss E. Drummond, Mrs J. Ingham

Year 4 (Wren & Kite class)

Mrs I. Bojczuk - Class Teacher (Kite)

Miss K. Walker - Class Teacher (Wren)

Supported by:  Miss C Noon, Miss D. Bannister, Mrs M. Prendergast

Year 5 (Kestrel & Starling class)

Mrs C. Whitehead - Class Teacher (Kestrel)

Mrs J. Jones - Class Teacher (Kestrel)

Mrs E. Wooler - Class Teacher (Starling)

Mr E. Arkell - Class Teacher (Starling)

Supported by:  Mrs D Midgley, Miss S. Womersley, Mrs J. Calvert

Year 6 (Kingfisher & Nightingale class)

Mrs A. Lee - Class Teacher (Kingfisher)

Miss I. Harrison - Class Teacher (Nightingale)

Mr E. Davis - Intervention Support

Supported by: Mrs V. Field, Miss J. Cavanagh, Mrs A. Wilde, Mrs J. Cresswell, Miss K. Kelly

X
Hit enter to search